Co nejvíc přání pro osamělé
Aktuálně

Co nejvíc přání pro osamělé

5.12.2022

Již druhým rokem vyrábíme společně přání pro osamělé.

Dovolujeme si Vás opět oslovit s prosbou o pomoc s výrobou přáníček pro osamělé a navázat tak na úspěšnou akci v loňském covidovém roce.

Loni se v Komunitním centru Moravia sešlo celkem 317 originálních  přáníček. Letošním cílem je toto číslo téměř zdvojnásobit a společně vyrobit 606 přání, která stejně jako minulý rok poputují k obyvatelům domovů pro seniory v Třebíči na Manž. Curieových, Koutkově a Kubešově, ve Velkém Meziříčí a v Diakonii Myslibořice.

Pokud máte chuť nám pomoci tohoto cíle dosáhnout, můžete se přidat a vyrábět nejen doma, ale i přímo v Komunitním centru Moravia, kde bude v zázemí knihovny k dispozici bílý stůl s připraveným materiálem pro tvoření originálních přáníček pro osamělé. Jen na Vás je, co bude jejich obsahem. Zda budete malovat, psát vzkaz nebo vystřihovat a lepit. Loni byla některá plastická, aby si je mohli přečíst i lidé se slabým zrakem.

Tvořit budeme i společně v rámci Adventního setkání v komunitním centru ve čtvrtek 15. 12. od 10 do 18 hod. Pro příchozí chystáme vánoční focení s profesionálním fotografem Ondřejem Ferdanem zdarma. Výzdobu a dekorace fotokoutku připraví učitelky a děti z MŠ U Obůrky. V komunitní kuchyni zavoní cukroví, možná vánočka. Kdo přijde, může i ochutnat. Během celého dne budou probíhat také vánoční dílničky, kde si rodiče s dětmi mohou vyrobit dekoraci na slavnostní stůl.

Věříme, že společně se nám podaří udělat radost a rozzářit i ty nejsmutnější oči. Vyrábět mohou děti v mateřských a základních školách, v družinách, zapojit se mohou i dospělí. Svým vzkazem tak zpříjemní vánoční čas lidem v domovech. Kdy jindy udělat dobrý skutek než o Vánocích.

Sběrné místo do úterý 20/12 (potřebujeme nějaký čas na distribuci k adresátům): Komunitní centrum Moravia, Smrtelná 389/6,  674 01 Třebíč.

„Těšíme se na spolupráci a věříme, že počet 606 přání společnými silami dosáhneme!“ sděluje Jana Karasová, koordinátorka Dobrovolnického centra STŘED, z. ú., které sídlí v komunitním centru Moravia.

 Tým pracovníků Komunitního centra Moravia