Poděkování za finanční dar
Aktuálně

Poděkování za finanční dar

29.6.2022

Ředitelka STŘED, z.ú. a ředitel Oblastní charity Třebíč převzali finanční dar.

Ředitelka organizace STŘED Martina Bártová a ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek převzali z rukou presidenta společnosti KHNP Jae-Hoon Chunga finanční dar v hodnotě 540 000 Kč. 

Obě organizace si váží podpory partnerských společností, které se v čele s KHNP uchází v tendru o dostavbu pátého bloku Jaderné elektrárny v Dukovanech.

Již pátým rokem pomáhají finančními, věcnými dary a organizací Globálního dobrovolnického programu sportovním, kulturním, zájmovým a sociálním aktivitám pro občany regionu Třebíčska.

Organizace STŘED prostředky využije na odbornou sociálně psychologickou podporu rodinám a dětem v obtížné životní situaci. Připravit příjemný prostor pro korejské dobrovolníky v Komunitním centru Moravia v Třebíči v druhém srpnovém týdnu tohoto roku bude naším poděkováním za dar od firem: KHNP CO., LTD, KEPCO NF (Nuclear Fuel, KEPCO E&C, Doosan Enerbility, Daewoo Engineering & Construction Co., KEPCO KPS.

Korejský dobrovolnický program se poprvé konal v roce 2017 pod záštitou Dobrovolnického centra STŘED. Korejští dobrovolníci pomáhali v organizacích pracujících s dětmi, mládeží, seniory a osobami se zdravotním postižením v městech Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou a Velké Meziříčí. Trávili čas s klienty, které aktivizovali k volnočasovým aktivitám a předvedli jim tradiční korejské zvyky, tance, oděvy a jídla. Program úspěšně pokračoval i v následujících dvou letech. V roce 2020 a 2021 se bohužel nezrealizoval kvůli celosvětové pandemii Covid-19, ale proběhla podpora různých sociálních i školských zařízení z našeho regionu v podobě praktických dárků pro klienty a studenty.  

Těšíme se na další spolupráci.