Skutečný příběh klientky služby Sociální asistence
Aktuálně

Skutečný příběh klientky služby Sociální asistence

18.2.2021

Byli jsme normální rodina. Měla jsem super manžela, narodila se nám dvojčata. 

Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Stále jsem na částečný úvazek pracovala. Pak se vše změnilo. Manžel mi sdělil, že od nás odchází, že má jinou ženu, se kterou čeká dítě a chce být s ní. Vůbec nic mi dál nevysvětloval a odešel.

Nikdy by mě nenapadlo, že se to zrovna nám stane. Z dvou milujících osob se stali nepřátelé. Bojovali jsme o děti, o byt, o peníze. Neměla jsem tolik peněz jako manžel. Nemohla jsem si dovolit drahého advokáta. Nevěděla jsem, na co mám nárok. Nakonec jsme sotva měli i na základní věci. Byla jsem na dně.

V této situaci se ke mně dostala informace o službě Sociální asistence a poradenství, kterou mi doporučila sociální pracovnice města. Asistentka, se kterou jsem se začala pravidelně scházet, mě vyslechla, uklidnila. Naplánovala se mnou jednotlivé kroky, jak postupovat. S její podporou jsem zvládla soudní jednání i vyřídit potřebné finance. Měla jsem pocit, že když budu potřebovat, můžu se na ni obrátit. Sílu mi dodávalo vědomí, že je tu ještě někdo, komu na mě záleží a kdo mi poradí. Domluvila mi také sezení s psycholožkou, kde jsem měla čas sama pro sebe a mohla jsem zpracovat celou situaci.

Žít jako samoživitelka a starat se sama o dvě děti není jednoduché. V současnosti se s asistentkou scházíme jen jednou za měsíc, vlastně už nic nepotřebuji, ale její podpora mi dodává sílu věci zvládnout.

Michaela 40 let