Jeden svět v Komunitním centru Moravia
Aktuální program

Jeden svět v Komunitním centru Moravia

Filmový festival Jeden svět Třebíč a jeho narozeninový 10. ročník se s radostí přesouvá do offlinu. Letos netradičně - na zahradě Komunitního centra Moravia.

Tématem letošního ročníku mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech je hláška „Vypadáváš.” Je to upozornění na slabé připojení, na technické obtíže, které negativně vstoupily do komunikace umožněné technologiemi. Zároveň označuje i situaci, ve které se spousta lidí po začátku pandemie ocitla. Kdo vypadává pouze z videokonferencí a kdo z běžného života? Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě? Tím se bude zabývat letošní jubilejní ročník Jednoho světa Třebíč.

 

PROGRAM:

PO / 18:30 - Naše generace Z
hosté debaty: Miloš Vystrčil - předseda Senátu Parlamentu ČR, Jan Břížďala - krajský radní pro školství, Milan Zeibert - učitel a trenér
ÚT / 18:30 - Imadovo dětství
host debaty: Milan Votypka - organizace Pomáháme lidem na útěku
ST / 18:30 - Jak se staví hora
hosté debaty: Tereza Smolová a Jiří Šnerch - MOSA architects, moderuje Lenka Pavlasová
ČT / 18:30 - Neviditelná
hostka debaty: Petra Kopečková - matka
PÁ / 18:30 - Tajný agent
hosté debaty: Marek Bilík a Vendula Kludáková - Alzheimer centrum Třebíč
SO / 18:30 - Vlci na hranicích
hosté debaty: Martin Páv - scénárista a režisér filmu, Hana Žáková - senátorka pro Třebíčsko
 
 
Vstupné 80 Kč. Míst k sezení je 20, ale ke stání nekonečno. Může dojít ke změně programu, ale promítáme za každého počasí, které je v těchto dnech velmi nepředvídatelné, takže doporučujeme se příp. vybavit teplou bundou a dekou.
 
Více ZDE