Projekt Děti online
Projekt Děti online

Projekt Děti online

Tato stránka vznikla v rámci projektu „Terénní práce a prevence kyberkriminality“, který byl realizován od 1. 12. 2018 do 30. 10. 2019. Formou odkazů na prověřené stránky nebo videa chceme rodiče aktuálně informovat jak předcházet rizikovému chování dětí a mladistvých v oblasti kriminality páchané prostřednictvím ICT a taky o dalších aktivitách (seminářích pro rodiče, školeních, přednáškách), které na toto téma pravidelně organizujeme. 

Našim cílem je seznámit zákonné zástupce s riziky, rodičovskou kontrolou a aktuálními fenomény v kyberprostoru (sociální sítě, online hry, online gambling apod.). Motivovat rodiče k většímu zájmu v oblasti mediální gramotnosti a práci se zdroji při výchově a vzdělávání.

Zajímejte se o svět svého dítěte!

Stali jste se vy, nebo Vaše dítě obětí kyberšikany (vydírání, vyhrožování a zastrašování, zesměšňování a ponižování, krádeže a zneužití elektronických účtů atp.), nebo dokonce kybergroomingu (komunikace sexuálního útočníka s dítětem, kdy je dítě často nuceno zasílat své fotografie či videa sexuální povahy nebo se svlékat před webkamerou)? Zavolejte na naší LINKU DŮVĚRY STŘED, naši pracovníci jsou připraveni Vám pomoct.

RODIČOVSKÁ KONTROLA

Chcete mít kontrolu nad tím, co Vaše dítě může vidět na internetu? Zkuste jednu z těchto prověřených aplikací: http://bit.ly/2X0dOg0 

Zdroj: www.svetaplikaci.tyden.cz 

Fenomén TIK TOK
Natáčejí Vaše děti krátké zábavné videa? Tak to asi používají nový fenomén nejmladší generace. Seznamte se s TIK TOK: http://bit.ly/2uYldQV.

Zdroj: www.flowee.cz

Článek o sharentingu aneb Jak je nebezpečné dávat fotky svých dětí na sociální sítě: http://bit.ly/2WfQPwx

Zdroj: www.irozhlas.cz

Pozor na internetové vyděrače: http://bit.ly/2IoHm1b. Důležitý článek plný užitečných odkazů.

Zdroj: www.denik.cz

Projekt E-Bezpečí (tiskoviny pro učitele a rodiče)

Zdroj: http://www.e-bezpeci.cz/index.php/vzdelavani/tiskoviny-pro-ucitele-a-rodice

O2 Chytrá škola

Videa s tipy a informacemi o online bezpečnosti a mediální gramotnosti z produkce O2 a jeho partnerů pro učitele i rodiče: http://bit.ly/2KqPmBn

Zdroj: https://www.o2chytraskola.cz/

Nastavení ochrany soukromí

Míru toho, co považujeme za důvěrné, máme každý nastavenou jinak. Přesto je u dat, která jsou zjevně citlivá nebo intimní, nezbytné dbát na řádném nastavení ochrany soukromí. Postup, jak zabezpečit vkládaná data na jednotlivých službách, najdete zde:

Zdroj: https://www.sdilejbezpecne.cz/jak-na-to/

Zvol si Info (Surfařův průvodce)

V obrovském množství zdrojů, médií a článků by se mohl i zkušený internetový surfař snadno utopit. Průvodce Vás navede, jak bezpečně posoudit, jestli je článek kvalitní a stojí za to, nebo jestli se s Vámi snaží tak trochu manipulovat. Měli jsme u nás i přednášku na toto téma a stála opravdu za to!

Zdroj: https://zvolsi.info/app/uploads/2019/03/Aktualizace-Surfa%C5%99e.pdf

HOAX.cz

Přišla Vám divná zpráva a nevíte, jestli jí máte věřit? Zkuste se podívat na www.hoax.cz, jestli se tam o ní nepíše. Jestli jo, tak je to HOAX (falešná zpráva, mystifikace, novinářská kachna, podvod, poplašná zpráva, výmysl, kanadský žertík).

Zdroj: www.hoax.cz

Další užitečné stránky:

https://www.internetembezpecne.cz/

http://www.hustejinternet.cz/